Sju personer ble pågrepet, seks av dem ble varetektsfengslet. En av de fengslede er også mistenkt for menneskehandel. Alle nekter straffskyld.
Salatprodusenten Sunsalat har vært i både medienes og fagbevegelsens søkelys tidligere.
I juni 2025 sto flere ansatte fram i avisen og beskrev ubetalte søndagsvakter. Noen sa at de måtte betale tilbake deler av lønna kontant til sjefen. «Moderne slaveri», uttalte en av arbeiderne. Selskapet avviste da alle anklager.
Etter razziaen i slutten av september 2026 har nå flere tidligere ansatte anmeldt arbeidsgiveren til politiet for menneskeutnyttelse
Det meste av produksjonen – salater, wraps og sandwicher – selges i Danmark. Etter razziaen har Circle K i Danmark fjernet alle produktene, mens danske Coop satt samarbeidet på pause. Bakerikjeden Lagkagehuset har avsluttet samarbeidet for godt. Coop Norge, Circle K i Norge og Rema 1000 Norge sier alle at de ikke har hatt varer fra Sunsalat her til lands.